Odwiedź nas w Google+ Google+ Cięcie wodą Water Jet - PHU Delta - Cięcie płytek, gresów, kamienia.PHU Delta – Cięcie płytek, gresów, kamienia.

Wyceniamy indywidualnie, dlatego mamy konkurencyjne ceny.

Close Icon
   
Contact Info     Masz pytania? Zadzwoń ze smartfona

Cięcie wodą Water Jet

Zastosowanie tej metody pozwala na niezwykle precyzyjne, szybkie a zarazem tanie wycinanie materiałów. Technologię Water Jet stosuje się zarówno przy pracach budowlanych, remontowych, jak przy dekorowaniu wnętrza. Jest to w ostatnim czasie bardzo popularna metoda obróbki materiału.

Na czym polega technika Water Jet

Water Jet, czyli cięcie strumieniem wodnym pod wysokim ciśnieniem to nowoczesna metoda obróbki materiałów. Polega na wykorzystaniu skoncentrowanej energii strumienia wody pod wysokim ciśnieniem – około 4000 barów, który wraz z rozdrobnionym materiałem ściernym, z prędkością ponaddźwiękową, wycina wąski pasek materiału podlegającego cięciu.

Zastosowanie Water Jet

Technologia WaterJet weszła na stałe w niemal każdą gałąź przemysłu i wciąż poszerza bazę możliwych zastosowań. Wycinanie strumieniem wody ma zastosowanie do nieograniczonego zakresu materiałów do grubości 200 mm i jest jedyną dostępną metodą pozwalającą uzyskać dowolny kształt. Cięcie przy pomocy wysokociśnieniowej wody cieszy się powodzeniem m. in. w przemyśle ciężkim, tekstylnym, szklarskim, papierniczym, drzewnym, elektronicznym, a nawet spożywczym, czy lotniczym. W kilku słowach: od papieru, przez kamień, do stali.

Zalety technologii cięcia strumieniem wody

Największą zaletą tej technologii w stosunku do innych technologii cięcia jest fakt, iż jest ona procesem cięcia na zimno. Dzięki temu zastosowanie tej technologii jest zalecane we wszystkich przypadkach, w których przecinanie tarczą, obróbka wiążąca się z wytwarzaniem wiórów lub obróbka termiczna przynoszą niezadowalające jakościowo efekty. Technika Water Jet pozwala na niezwykle szybkie i precyzyjne cięcie, bez najmniejszych uszkodzeń materiału.

 

307345_212490895481819_520397936_n
d2

Comments are closed.