Odwiedź nas w Google+ Google+ Ryflowanie - PHU Delta - Cięcie płytek, gresów, kamienia.PHU Delta – Cięcie płytek, gresów, kamienia.

Wyceniamy indywidualnie, dlatego mamy konkurencyjne ceny.

Close Icon
   
Contact Info     Masz pytania? Zadzwoń ze smartfona

Ryflowanie

 

ryflowanie

Ryflowanie to usługa najczęściej świadczona klientom, którzy mają indywidualne zapotrzebowania na płytkę schodową lub łazienkową. Stosowana jest głównie ze względów na zapewnienie bezpieczeństwa wewnątrz lub przed obiektem. Często stanowi również uzupełnienie mozaiki lub efektownych elementów dekoracyjnych.

Na czym polega ryflowanie

Ryflowanie, czyli technika „wycinania rowków” blokuje stopę zapobiegając poślizgowi. To nic innego, jak podłużne, wąskie, około 3 – 5 mm – żłobieniastosowane na całej długości płytek. Ryfle to nie tylko aspekt ochronny, ale też doskonały element dekoracyjny (płytki mogą być ryflowane jedno- bądź dwustronnie, ryfle występują w wydaniu półokrągłym).

Zastosowanie techniki wycinania rowków

Ryflowanie jest techniką często stosowaną przy budowie obiektów użytku publicznego np. wejściach do pomieszczeń biurowych, restauracji, urzędów, basenów i wielu innych. Ta technika ma swoje zastosowanie również w projektach domów i ogrodów. Ryflowanie można zamówić np. przy projektowaniu tarasu. Dzięki technice wycinania rowków, taras jest bezpieczny w użytkowaniu dla wszystkich domowników i gości, nawet podczas deszczu. Rowki ułatwiają odpływ oraz sprawiają, że powierzchnia nigdy nie jest śliska. Wgłębienia nadają odpowiedniej szorstkości, dzięki temu zapewniają bezpieczeńtwo i komfort poruszania się użytkowników.

Materiały przeznaczone do ryflowania

Taki rodzaj wykończenia płytek, stosuje się zarówno na produktach z naturalnego kamienia, drewna, jak i deskach kompozytowych, czyli połączeniu włókien drewnianych oraz sztucznych tworzyw. Dobór materiału jest ważnym elementem przy tworzeniu bezpiecznego powierzchni na długie lata.

Zalety płytek ryflowanych:

– zachowanie naturalnego piękna wykorzystanych materiałów np. drewnianych sęków,

– odporność na zmienne warunki pogodowe,

– skuteczne zabezpieczenie przed poślizgiem,

– wysoka jakość,

– szerokie zastosowanie,

– indywidualny wybór szorstkości płytek i efektu końcowego projektu, poprzez mnogość ryfli.
294037_212491108815131_1889725058_n

Comments are closed.